Posted on Leave a comment

Główne przyczyny impotencji u mężczyzn

mężczyzna trzymający się za krocze z kartką SOS

Impotencja to jedna z najbardziej wstydliwych, krępujących i utrudniających codzienne funkcjonowanie dolegliwości. Mężczyźni zmagający się z zaburzeniami w sferze seksualnej często mają trudności z określeniem, jakie mogą być przyczyny tego problemu. W większości przypadków impotencja wstępuje w skutek kilku różnych czynników, dlatego w jej leczeniu tak istotna jest prawidłowa diagnostyka.

małżeństwo u lekarza

Psychogenne przyczyny zaburzeń potencji

Zaburzenia erekcji bardzo często są powodowane problemami natury psychologicznej. W wielu przypadkach wynikają one z braku doświadczenia lub obaw, związanych np. z zarażeniem chorobą czy nieplanowanym zapłodnieniem partnerki. Problemy te dotyczą najczęściej młodych mężczyzn, jednak występują również u starszych pacjentów. Psychogenną przyczyną impotencji może być życie w stresie, depresja, negatywne doświadczenie w sferze seksualnej czy niesatysfakcjonujący związek partnerski. Zaburzenia rozwijające się w taki sposób występują u mężczyzn, którzy nie są w stanie osiągnąć erekcji podczas stosunku lub samodzielnej masturbacji. Szczegółową diagnozę psychogennej impotencji powinien przeprowadzić psycholog kliniczny, na podstawie odpowiednich testów oraz po wykluczeniu innych możliwych przyczyn przypadłości. W naszym sklepie dostępna jest Kamagra w tabletkach musujących, która ze względu na swoją dyskretną formę stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn zmagających się z impotencją o podłożu psychogennym.

Neurogenne przyczyny problemów z erekcją

Wielu pacjentów cierpi na zaburzenia wzwodu mające przyczyny neurogenne. Dotyczy to mężczyzn, u których występuje upośledzenie lub zablokowanie impulsów do określonych zakończeń nerwowych. W praktyce taki stan uniemożliwia wywołanie reakcji biochemicznej, pozwalającej na rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie napływu krwi do członka. Neurogenne zaburzenia erekcji mogą wystąpić na skutek degradacji osłonki nerwów, np. u mężczyzn ze stwardnieniem rozsianym. Przyczyną może być też uszkodzenie neuronów, co spowodowane jest nadmiarem cząsteczek glukozy. W przypadku urazów rdzenia kręgowego, problemom z potencją sprzyja przerwanie połączenia nerwowego. Impotencja neurogenna jest najtrudniejsza w leczeniu, ze względu na trudne do odwrócenia zmiany zachodzące w układzie nerwowym oraz jego słabe możliwości regeneracyjne.

Hormonalne przyczyny impotencji

Problemy z erekcją mogą być powodowane także nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej męskiego organizmu. Najczęściej przyczyną jest w takim przypadku rozregulowanie gruczołów przysadki mózgowej lub tarczycy, a także patologia gonad. Upośledzenie produkcji hormonów płciowych prowadzi do spadku ich poziomu we krwi, a w następstwie obniżenia libido oraz trudności z osiąganiem i utrzymaniem wzwodu. Zaburzeniom erekcji sprzyjają również nieprawidłowe wartości innych hormonów, np. prolaktyny. Wiele środków pozwalających na efektywne zniwelowanie dolegliwości hormonalnych związanych z potencją znaleźć można w naszym sklepie internetowym. Należy do nich chociażby King Cobra 120mg, która przyczynia się do lepszego ukrwienia narządów rozrodczych.

mężczyzna zażywający tabletki na potencję

Naczyniowe przyczyny powstawania dysfunkcji seksualnych

Podłoże naczyniowe zaburzeń potencji może wynikać z różnych czynników. Problemy te często związane są z wrodzonymi wadami rozwojowymi naczyń krwionośnych, przez które nie są one skutecznie doprowadzać krwi do członka. Przyczyną dysfunkcji bywają także uszkodzenia głównych arterii, co często występuje u mężczyzn cierpiących na miażdżycę. Blaszki miażdżycowe zwężają światło tętnic, utrudniając prawidłowy przepływ krwi do ciał jamistych oraz obniżając zdolność mięśni gładkich do rozkurczania się. Takie problemy najczęściej dotykają pacjentów o dużej masie ciała, a także tych nałogowo palących papierosy. Inną naczyniową przyczyną impotencji są uszkodzenia mikronaczyń, charakterystyczne dla cukrzyków, mężczyzn z chorobą niedokrwienną serca oraz osób z nadciśnieniem tętniczym. Pomocnym lekiem może się w takim przypadku okazać Tadalis SX, który nabyć można w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *