TriNovum

TriNovum
TriNovum


63 tabletki na 3 miesiące
164,95 zł

126 tabletek na 6 miesięcy
239,95 zł

Pigułki antykoncepcyjne Trinovum produkowane przez firmę Janssen-Cilag to złożony preparat antykoncepcyjny zawierający dwa hormony o sekwencyjnym działaniu. Dawka syntetycznego noretestosteronu oraz etynyloestradiolu zmienia się aż trzykrotnie w ciągu całego cyklu.

Takie dawkowanie pozwala na lepsze dopasowanie antykoncepcji do naturalnych zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia częstotliwości występowania działań niepożądanych.

Jeżeli Trinovum jest przyjmowany zgodnie z zalecaniami lekarza oraz instrukcją dołączoną do opakowania, charakteryzuje się skutecznością sięgająca 99,9%. Według wskaźnika Pearla, tabletki antykoncepcyjne to najskuteczniejsza forma antykoncepcji.

 • Składniki czynne: 0,035 mg etynyloestradiolu oraz noretestosteron w trzech dawkach (0,5 mg/ 0,75 mg/ 1,00 mg)
 • Łagodzi objawy nasilonego PMS oraz leczy torbielowatość jajników
 • Zmieniająca się zawartość syntetycznych hormonów minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
 • Gwarantuje możliwość świadomego macierzyństwa

darmowa
wysyłka

do wszystkich zamówień
usługa ekspres 24-48h

darmowa
konsultacja

z lekarzem (posiadanie recepty
nie jest wymagane

Trinovum - pytania i odpowiedzi:

Jakie są zalety stosowania tabletek Trinovum?

Główną zaletą pigułek jest możliwość bezpiecznego współżycia seksualnego bez obaw o zajście w nieplanowaną ciąże. Przyjmowanie tylko jednej pigułki dziennie przez okres 21 dni gwarantuje pełną antykoncepcję przez cały cykl miesiączkowy, czyli 28 dni. Trinovum to trójfazowe tabletki o trzech różnych stężeniach syntetycznych hormonów, dzięki czemu dopasowują się one do naturalnej pracy gospodarki hormonalnej organizmu. Są one polecane dla kobiet, które nie mogły przyjmować jednofazowych tabletek hormonalnym z powodu wystąpienia nieprzyjemnych działań ubocznych.

Stosowanie Trinovum leczy torbiele jajnika oraz zmniejsza objawy trądziku wywołanego na tle hormonalnym. Korzystnym, ubocznym działaniem tabletek jest również regulacja cyklu miesiączkowe, zmniejszenie krwawień i dolegliwości związanych z PMS.

Jak działa Trinovum?

Tabletki antykoncepcyjne są obecnie najskuteczniejszym sposobem zapobiegania ciąży. Każda pigułka Trinovum zawiera kombinację syntetycznych hormonów: etynyloestradiolu i noretestosteronu, które wpływają na gospodarkę hormonalną, indukując krótkotrwałą bezpłodność.

Rozwój nauki pozwolił człowiekowi na ingerencję w procesy naturalne zachodzące w organizmie. Aby doszło do zapłodnienia konieczne jest uwolnienie pęcherzyka Graafa. Tylko wtedy w obecności plemnika możliwe jest połączenie materiału genetycznego. Trinovum hamuje aktywność hormonów: folikulotropowego i luteinizującego, sygnalizując im owulacja już miała miejsce. Dzięki temu nie zostaje uwolniona komórka jajowa i zajście w ciąże jest niemożliwe.

Aby zwiększyć skuteczność działania, Trinovum działa kompleksowo, nie tylko zatrzymując owulację. Dochodzi również do zmiany lepkości wydzieliny produkowanej przez szyjkę macicy, którą plemniki przedostają do jajowodu. Trinovum zmienia również grubość endometrium: nabłonek macicy nie nawarstwia się i w sytuacji potencjalnego zapłodnienia nie jest możliwe zagnieżdżenie się zarodka. Tabletki antykoncepcyjne zapewniają pełną ochronę przed zajściem w ciążę aż na trzy sposoby.

Jeżeli kobieta przerwie stosowanie tabletek, u 80% pacjentek przywrócenie owulacji występuje już w kolejnym cyklu miesiączkowym.

Dla kogo są przeznaczone tabletki Trinovum?

Antykoncepcja hormonalna sygnowana jest dla kobiet pełnoletnich, które utrzymują systematyczne stosunki seksualne. Ponieważ pigułki Trinovum zawierają zmienną ilość hormonów są szczególnie polecane pacjentkom, które cierpiały na uporczywe skutki uboczne podczas stosowania tabletek o stałej zawartości składników aktywnych.

Bardzo często tabletki antykoncepcyjne stosują kobiety również w terapii leczniczej przeciwko torbielom jajnika.

Decyzję o stosowaniu Trinovum lub innego preparatu hormonalnego należy podjąć wspólnie z lekarzem, ponieważ jest to lek dostępny tylko na receptę.

Kto nie powinien stosować pigułek antykoncepcyjnych Trinovum?

Przede wszystkim antykoncepcja hormonalna nie jest wskazana do przyjmowania w czasie ciąży lub karmienia piersią, aczkolwiek nie odnotowano szkodliwego wpływu na płód.

Do najważniejszych przeciwskazań zalicza się:

 • Zakrzepicę żylną lub zatorowość płucną
 • Toczeń rumieniowaty
 • Zespół hemolityczno-naczyniowy
 • Anginę
 • Wady serca
 • Cukrzycę
 • Ciężką niewydolność wątroby
 • Migreny
 • Kamicę żółciową
 • Nadciśnienie
 • Miażdżycę
 • Palenie powyżej 40 papierosów dziennie

Wzmożoną czujność podczas przyjmowania Trinovum powinny zachować kobiety powyżej 35 roku. Lek nie jest również wskazany dla pacjentek, które przyjmują leki zawierające: barbiturany, modafinil, rytonavir, rifabutynę, ryfampicynę, newiparynę oraz wyciąg z dziurawca.

Jak należy dawkować tabletki Trinovum?

W przypadku Trinovum dawkowanie jest bardziej skomplikowane niż w przypadku klasycznej antykoncepcji hormonalnej, ponieważ są to tabletki trójfazowe o zmiennej zawartości hormonów w tabletce, ale gwarantujące tym samym lepsze dopasowanie do naturalnego cyklu kobiety.

Opakowanie leku zawiera 21 tabletek, jednak występują one w różnych kolorach:

 • 7 tabletek białych zawierających 0,035 mg etynyloestradiolu oraz 0,5 mg norytestosteronu
 • 7 tabletek jasnoróżowych zawierających 0,035 mg etynyloestradiolu i 0,75 mg norytestosteronu
 • 7 tabletek pomarańczowych o składzie: 0,035 mg etynyloestradiolu oraz 1 mg norytestosteronu

Blister tabletek został oznaczony strzałkami, które wskazują kierunek przyjmowania pigułek. Pierwszą tabletkę (białą) należy zażyć najlepiej pierwszego dnia miesiączki, ponieważ wówczas antykoncepcja działa natychmiast. Po zakończeniu blistra, czyli po upływie 21 dni należy przerwać stosowanie tabletek na tydzień i po tym czasie dopiero rozpocząć nowe opakowanie. W czasie przerwy może pojawić się krwawienie wynikające ze spadku poziomu hormonów w organizmie, jednak jego brak nie oznacza ciąży. Dla pewności rekomendowane jest wykonanie testu ciążowe.

Jeżeli kobieta rozpocznie stosowanie Trinovum w 2-5 dniu cyklu, konieczne będzie stosowanie prezerwatyw lub globulek dopochwowych przez najbliższy tydzień, ponieważ tyle czasu potrzebują tabletki, aby zacząć działać i zagwarantować pełną ochronę przed zajściem w ciążę.

Czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej w postaci Trinovum powoduje skutki uboczne?

Prawie każdy lek dostępny na receptę może indukować działania niepożądane. Sytuacja ta odnosi się również do tabletek antykoncepcyjnych. Grupa kobiet, które cechuje nadwrażliwość na syntetyczne hormony mogą w początkowej fazie odczuwać łagodne, krótkofalowe skutku uboczne.

U większości pacjentek objawy uboczne mijają po kwartale stosowania antykoncepcji, ponieważ tyle czasu potrzebuje organizm do uregulowania zmian w gospodarce hormonalnej.

Podczas zażywania leku Trinovum mogą pojawić się poniższe efekty uboczne:

 • Tkliwość i powiększenie piersi
 • Mdłości
 • Nieregularne krwawienia
 • Spadek libido
 • Zatrzymanie wody w organizmie
 • Ból głowy
 • Wahania nastroju
 • Podniesione ciśnienie krwi
 • Zakrzepy krwi
 • Cellulit
 • Przebarwienia skorne
 • Suchość oka, która może zdyskwalifikować noszenie soczewek kontaktowych

Jeżeli u indywidualnej pacjentki pojawią się inne, niepokojące działania niepożądane należy zgłosić się do lekarza, który najprawdopodobniej doradzi wybór tabletek o innym składzie hormonalnym.

Jak kupić pigułki hormonalne Trinovum online?

Dzięki naszemu serwisowi istnieje bezpieczna możliwość kupna antykoncepcji hormonalnej bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas składania zamówienia, pacjent zobowiązany jest do wypełnienia poufnej konsultacji medycznej. Nasz specjalista prześledzi historię medyczną i potwierdzi brak przeciwskazań do przyjmowania Trinovum. Dzięki naszej opiece medycznej mają Państwo zagwarantowane pełne bezpieczeństwo podczas stosowania farmaceutyków.

Wystawienie recepty jest równoznaczne z jej realizacją we współpracującej z nami aptece. Wszystkie przesyłki są wysyłane błyskawicznie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak działa serwis naszej kliniki internetowej?

Nasza strona powstała po to, aby umożliwić wszystkim użytkownikom szybki i bezpieczny zakup leków przez Internet. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty farmaceutyczne na najbardziej popularne schorzenia oraz całą gamę hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

System zamawiania leków eliminuje konieczność osobistej wizyty u lekarza, która może być czasochłonna i niedogodna, a w przypadku niektórych dolegliwości również wstydliwa. Gwarantujemy darmową konsultację z lekarzem w trybie online, który pomoże dobrać skuteczne leczenie, wskaże dawkowanie oraz zapewni pełne bezpieczeństwo podczas stosowania leku.

Dzięki naszej stronie internetowej mogą Państwo zamówić leki prosto z apteki bez konieczności posiadania recepty oraz wychodzenia z domu. Zamówione farmaceutyki są dostarczane przez kuriera pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin.

Zalety korzystania z naszego serwisu:

 • Szybki i komfortowy system zamawiania leków online
 • Darmowa konsultacja medyczna
 • Ekspresowa przesyłka kurierska wliczona w cenę produktu
 • Oferujemy trzy formy płatności do wyboru
 • Akceptujemy karty: Master CardVISAVisa ElectronAmerican Express oraz przelewy bankowe.
Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)