Norethisterone (Noretysteron)

Norethisterone
Norethisterone (Noretysteron)


30 tabletek
174,95 zł

Tabletki stosowane na opóźnienie miesiączki – Norethisterone to preparat farmaceutyczny zawierający 5 mg syntetycznego progesteronu. Hormon ten występuje naturalnie w organizmie oraz jest obecny w tabletkach antykoncepcyjnych. Opakowanie zawiera 30 pigułek, które gwarantują nie tylko przesunięcie okresu, ale również regulują cykl miesiączkowy i zmniejszają obfitość i bolesność menstruacji.

Progesteron to inaczej luteina, czyli hormon wytwarzany przez pęcherzyk Graafa oraz następnie przez łożysko w czasie ciąży. Preparat Norethisterone to lek, który ułatwia zajście w ciążę oraz jest pomocny w podtrzymaniu ciąży, dlatego często przyjmują go kobiety zagrożone poronieniem.

darmowa
wysyłka

do wszystkich zamówień
usługa ekspres 24-48h

darmowa
konsultacja

z lekarzem (posiadanie recepty
nie jest wymagane

Przyjmowanie Norethisteronu wiąże się z podtrzymaniem poziomu progesteronu w organizmie, w wyniku czego nie dochodzi pojawienia się menstruacji, dlatego preparat jest ten bardzo często stosowany przez kobiety, które chcą przesunąć termin niedogodnej miesiączki. Jest on szczególnie rekomendowany dla kobiet, które aktywnie korzystają z życia lubi uprawiają zawodowo sport.

Naukowcy dowiedli, że kobiety stosujące leki z syntetycznym progesteronem rzadziej zapadają na raka piersi, jednak nie zostało to jeszcze udowodnione badaniami oraz nie przedstawiono dokładnego mechanizmu działania. Naukowcy podejrzewają, że wyższy poziom progesteronu zapobiega rozwojowi choroby.

Kiedy można zastosować Norethisterone?

Norethisterone zawierający w składzie syntetyczny progesteron znalazł szerokie zastosowanie we współczesnej farmacji. Jest przepisywany przez lekarzy w celu leczenia takich schorzeń jak:

 • Gruczolistość zewnętrzna, czyli niekontrolowana migracja błony śluzowej macicy
 • Obfite i niekontrolowane krwawienia z dróg rodnych
 • Nieregularny cykl hormonalny
 • Nasilenie Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego
 • Nowotwór gruczołu piersiowego
Jakie są zalecenia do stosowania leku Norethisterone?

Norethisterone to lek stosowany w wielu przypadłościach, m.in.: nasilonym PMS, menopauzie czy nieregularnych cyklach miesiączkowych. Tabletki są przeznaczone dla kobiet powyżej 18 roku, jednak w wyjątkowych sytuacjach lekarze zalecają ich stosowanie również młodszym pacjentkom. Norethisterone jest najczęściej stosowany w celu opóźnienia terminu miesiączki. Jeżeli kobieta przyjmuje inne hormonalne preparaty farmaceutyczne należy z lekarzem skonsultować możliwość przyjmowania leku oraz rekomendowaną dawkę.

Kto nie powinien stosować tabletek Norethisterone?

Głównym czynnikiem dyskwalifikującym pacjentki do przyjmowania tabletek Norethisterone jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Jednak w tym przypadku istnieje inny sposób na opóźnienie miesiączki, który opisano w zakładce Jak opóźnić okres

Norethisterone nie powinien był stosowany przez pacjentki cierpiące na:

 • Niewydolność wątroby
 • Migreny
 • Plamienia z pochwy o nieznanej etiologii
 • Zakrzepicę żylną lub płucną
 • Wady serca

Kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz te, które w ciągu najbliższego 1,5 miesiąca mogą mieć operację chirurgiczną powinny powstrzymać się przed stosowaniem leku Norethisterone.

Jak należy dawkować Norethisterone?

Rekomendowana dawka leku to trzy tabletki dziennie (rano, po południu, oraz wieczorem). Stosowanie leku należy rozpocząć ok. trzy dni przed terminem planowanej miesiączki. Pigułki Norethisterone należy przyjmować do czasu, kiedy będziesz już gotowa na pojawienie się miesiączki, jednak nie dłużej dwa tygodnie.

W większości przypadków to lekarz ustala częstotliwość i wielkość dawki.

Czy zażywanie Norethisterone powoduje efekty uboczne?

Norethisterone przeszedł pozytywnie wszystkie badania kliniczne, więc jego zażywanie według zaleceń lekarza jest w pełni bezpieczne dla pacjentki. Dodatkowo lek ten zawiera hormon naturalnie występujący w organizmie, jednak jak w przypadku każdego preparatu farmaceutycznego u nielicznej grupy stosujących mogą pojawić się działania niepożądane. Do najczęściej zgłaszanych w przypadku Norethisterone należą:

 • Mdłości
 • Obniżenie libido
 • Bóle głowy
 • Powiększenie piersi
 • Płaczliwość
 • Zatrzymanie wody w organizmie
Jak mogę kupić Norethisterone przez internet?

Jeżeli chcesz kupić Norethisterone w sposób szybki i bezpieczny przez internet możesz tego dokonać za pośrednictwem naszej strony internetowej. Działamy jako klinika internetowa, więc przed otrzymaniem recepty na lek konieczne jest odbycie konsultacji medycznej poprzez krótki kwestionariusz zdrowotny. Nasz lekarz po zanalizowaniu odpowiedzi pacjentki sprawdzi czy występują przeciwskazania do przyjmowania Norethisterone. Jeżeli nie pojawią się przeszkody, specjalista wypisze receptę, która zostanie automatycznie zrealizowana w aptece. Wszystkie przesyłki są wysyłane ekspresowym kurierem, a cena dostawy jest już wliczona w koszt tabletek.

Jak działa serwis naszej kliniki internetowej?

Nasza strona powstała po to, aby umożliwić wszystkim użytkownikom szybki i bezpieczny zakup leków przez Internet. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty farmaceutyczne na najbardziej popularne schorzenia oraz całą gamę hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

System zamawiania leków eliminuje konieczność osobistej wizyty u lekarza, która może być czasochłonna i niedogodna, a w przypadku niektórych dolegliwości również wstydliwa. Gwarantujemy darmową konsultację z lekarzem w trybie online, który pomoże dobrać skuteczne leczenie, wskaże dawkowanie oraz zapewni pełne bezpieczeństwo podczas stosowania leku.

Dzięki naszej stronie internetowej mogą Państwo zamówić leki prosto z apteki bez konieczności posiadania recepty oraz wychodzenia z domu. Zamówione farmaceutyki są dostarczane przez kuriera pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin.

Zalety korzystania z naszego serwisu:

 • Szybki i komfortowy system zamawiania leków online
 • Darmowa konsultacja medyczna
 • Ekspresowa przesyłka kurierska wliczona w cenę produktu
 • Oferujemy trzy formy płatności do wyboru
 • Akceptujemy karty: Master CardVISAVisa ElectronAmerican Express oraz przelewy bankowe.
Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)