Minipigułka

Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne są zbyt dużym obciążeniem dla Twojego organizmu?

Mini-pigułki antykoncepcyjne są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, u których stosowanie tradycyjnych tabletek antykoncepcyjnych nie jest wskazane.

Minipigułki (minitabletki) antykoncepcyjne cieszą się coraz większa popularnością wśród kobiet, które decydują się na hormonalną kurację antykoncepcyjną. Mini-pigułki są szczególnie chętnie wybierane przez kobiety po 35 roku życia oraz palące tytoń, które z uwagi na zawarty w tradycyjnych tabletkach antykoncepcyjnych estrogen nie powinny stosować konwencjonalnych rozwiązań. Ryzyko związane z przyjmowaniem mini-pigułek jest znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej kuracji hormonalnej, ponieważ tabletki przyjmuje się przez 28 dni cyklu miesiączkowego, w związku z tym poziom progesteronu utrzymuje się na stałym poziomie i nie ma negatywnych skutków związanych ze zmianami jego poziomu. Do najpopularniejszych mini-pigułek antykoncepcyjnych należą Cerazette oraz Micronor, które można kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Cerazette
Wyprodukowano przez Organon
Cerazette

Cerazette to jedna z najskuteczniejszych minipigułek dostępnych na rynku. Testy kliniczne wykazały, że chroni ona przed zajściem w nieplanowaną ciąże z 99% pewnością działania.

Minipigułka zawiera tylko jeden hormon, więc jest idealna dla pacjentek, które źle znosiły dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne.

Micronor (Noriday)
Wyprodukowano przez Janssen Cilag
Micronor

Micronor, nazywany również Noriday to alternatywa dla Cerazette. Minipigułka zawiera mniejszą ilość hormonów, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla organizmu kobiety.

Tabletki zawierające tylko jeden hormon są rekomendowane dla kobiet źle znoszących przyjmowanie estrogenu.

Dla kogo przeznaczone są minipigułki?

Ginekolodzy zalecają minipigułkę (minitabletkę) kobietom, które nie mogą zażywać dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Najczęstsze przyczyny to:

  • nadwrażliwość na etynyloestradiol
  • palenie papierosów
  • wiek powyżej 35 lat
  • karmienie piersią

Jakie są zalety stosowania minipigułki?

Poprzez nieobecność etynyloestradiolu, minipigułka minimalizuje ryzyko zakrzepicy oraz nie zmienia składu pokarmu produkowanego przez gruczoł piersiowy. Jest idealna dla kobiet uczulonych na etynyloestradiol. Dzięki minipigułce wiele kobiet nie musi rezygnować z wygody i pewności, które wiążą się ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Z drugiej strony obecność samego progestagenu wymaga większego zdyscyplinowania od pacjentek. Minipigułka musi być przyjmowana bardzo regularnie, już różnica dwóch godzin wpływa na skuteczność minitabletki. Progestagen nie powoduje zaniku jajeczkowania. Wpływa tylko na gęstość śluzu szyjkowego i grubość błony macicy (zbyt cienka błona uniemożliwia zagnieżdżenie się potencjalnego zarodka, co powoduje działanie wczesnoporonne).

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)