Jak opóźnić okres?

Każda kobieta przez większość swojego życia musi borykać się z mało przyjemnymi i często bolesnymi menstruacjami. Jest to efekt fizjologicznych przemian zachodzących w organizmie kobiety. Pojawienie się miesiączki wiąże się z wywołaniem bólu głowy i brzucha, biegunką czy pogorszeniem cery. Jeżeli kobieta na te dni może odpowiednio zreorganizować swój plan dnia, problem spychany jest na margines.

Jednak w życiu pojawiają się sytuacje, kiedy miesiączka jest najmniej oczekiwanym wydarzeniem, np. wyjazd na wakacje czy ślub. Nie warto pozwolić, aby okres ograniczył Ci radość i możliwość korzystania z wyjątkowych chwil. Niestety większość kobiet czuje się bezradna, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że istnieje skuteczny i pewny sposób na przesunięcie miesiączki – Norethistereone to lek dający pacjentce pełną kontrolę nad swoją kobiecością.

Norethisterone (Noretysteron)
Wyprodukowano przez Wockhardt
Cilest

Tabletki stosowane na opóźnienie miesiączki – Norethisterone to preparat farmaceutyczny zawierający 5 mg syntetycznego progesteronu. Hormon ten występuje naturalnie w organizmie oraz jest obecny w tabletkach antykoncepcyjnych. Opakowanie zawiera 30 pigułek, które gwarantują nie tylko przesunięcie okresu, ale również regulują cykl miesiączkowy i zmniejszają obfitość i bolesność menstruacji.

Czy można opóźnić lub przesunąć okres?

Być może niewiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to jak najbardziej możliwe. Opóźnienie lub przesunięcie okresu jest szczególnie proste dla kobiet, które stosują tabletki hormonalne. Aby tego dokonać wystarczy połączyć dwa opakowania tabletek bez zastosowania tygodniowej przerwy. Miesiączka pojawi się podczas pierwszej przerwy w zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych.

Jednak kobiety nie stosujące hormonalnej antykoncepcji również mają możliwość przesunięcia mało dogodnego okresu. Najlepszym farmaceutykiem pozwalającym na taki precedens jest Norethisterone, który zawiera 5 mg syntetycznego progesteronu.

Jak działają tabletki na opóźnienie miesiączki?

Aby zrozumieć mechanizm działania tabletek, które przesuwają termin miesiączki należy przede wszystkim poznać jak w ogóle dochodzi do pojawienia się krwawienia. Miesiączka to nic innego jak złuszczanie się endometrium, czyli nabłonka wyścielającego wnętrze macicy. Do zjawiska tego dochodzi na skutek zmiany stężenia hormonów płciowych: estrogenów i progesteronu. Przez cały cykl miesiączkowy, endometrium regularnie nawarstwia się, aby przygotować się na przyjęcie zarodka. Jeżeli jednak nie dojdzie do zapłodnienia, przysadka mózgowa oddziałuje na stężenie hormonów, powodując zmniejszenie ilości progesteronu i wywołanie miesiączki.

Tabletki Norethisterone zawierają w składzie syntetyczny progesteron, więc ich przyjmowanie zapobiega zmniejszeniu stężenia tego hormonu i podtrzymuje jego zawartość na stałym poziomie , w wyniku czego nie dochodzi do pojawienia się krwawienia menstruacyjnego. Dzięki tym tabletkom możliwe jest opóźnienie okresu nawet o dwa tygodnie.

Czy zażywanie tabletek przesuwających okres jest niebezpieczne?

Syntetyczny progesteron występuje w większości preparatów hormonalnych, więc jego wpływ na organizm kobiety został dokładnie zbadany podczas licznych testów klinicznych. Większość pacjentek nie odczuwa żadnych działań niepożądanych związanych z działaniem Norethisteronu, jednak u kobiet nadwrażliwych mogą pojawić się takie objawy jak: zwiększony lub zmniejszony apetyt, nudności lub ból głowy. Jednak są to skutki uboczne o łagodnym nasileniu, mniej uciążliwe niż symptomy miesiączki.

Czy można kupić tabletki opóźniające okres przez internet?

Jeżeli potrzebujesz pilnie przesunąć termin planowanej miesiączki, a nie możesz pozwolić sobie na wizytę u lekarza, idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie preparatu Norethisterone przez internet. Aby dostać możliwość zakupienia leku podczas składania zamówienia należy wypełnić poufny kwestionariusz medyczny będący substytutem wizyty lekarskiej. Test zdrowotny pomoże naszemu specjaliście ustalić, czy nie występują przeciwskazania do przyjmowania preparatu farmaceutycznego oraz czy jego użycie jest uzasadnione. Jeżeli lekarz potwierdzi wskazania do stosowania Norethisterone zostanie on automatycznie wydany z apteki i wysłany do pacjentki ekspresową przesyłką kurierską. Koszt dostawy jest wliczony w cenę tabletek.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)