Antykoncepcja po współżyciu (Antykoncepcja Awaryjna)

Przysłowiowa wpadka może się zdarzyć każdemu. Nie warto, jednak dopuszczać do sytuacji, w której nieskuteczne zabezpieczenie lub chwilowa lekkomyślność zadecyduje o dalszym życiu. W awaryjnych sytuacjach skutecznym rozwiązaniem jest przyjęcie tabletki „po stosunku”. Im szybsze przyjęcie pigułki po stresującym epizodzie, tym wyższa skuteczność działania substancji czynnej. W sprzedaży dostępne są preparaty wykazujące wysoką skuteczność do 72 godzin po zaistniałym fakcie (Levonelle) oraz do 120 godzin (ellaOne).

Wszystkie leki hormonalne, w tym tabletka awaryjna są dostępne tylko na receptę. Warto zakupić Levonelle lub ellaOne wcześniej i schować w apteczce „na wszelki wypadek”, aby w sytuacji zagrożenia ciążą nie stresować się dodatkowo poszukiwaniem dostępnego lekarza, który wypisze receptę. Antykoncepcję po stosunku możesz zakupić na stronie internetowej tabletki-antykoncepcyjne.org. Nasi lekarze podczas krótkiego wywiadu medycznego upewnią się, że u danego pacjenta nie występują przeciwskazania do wypisania leku. Mogą również pomóc w wyborze klasycznej antykoncepcji hormonalnej, która jest jedną z najskuteczniejszych w ochronie przed zajściem w niepożądaną ciążę.

Levonelle (Escapelle)

Levonelle (Escapelle) jest formą antykoncepcji „po” stosowaną do 72 godzin po niezabezpieczonym kontakcie płciowym lub w sytuacji awaryjnej, kiedy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła.

Levonelle sprzedawana również pod nazwą Escapelle, jest środkiem zapobiegającym niechcianej ciąży. Przyjęta dobę po niezabezpieczonym stosunku seksualnych wykazuje skuteczność 99% w zapobieganiu niechcianej ciąży.

ellaOne

EllaOne to nowoczesne rozwiązanie antykoncepcji awaryjnej po niezabezpieczonym stosunku seksualnym. Jej wyższość nad innymi „tabletkami po” to wydłużony czas na przyjęcie tabletki, aż do 120 godzin.

EllaOne w skuteczny sposób zapobiega zajściu w ciąże poprzez zahamowanie procesu owulacji, zagęszczeniu śluzu szyjki macicy oraz uniemożliwienie zagnieżdżenie zarodka w wyściółce macicy.

Jakie tabletki po stosunku są dostępne?

Na stronie naszego serwisu oferujemy dwie tabletki awaryjne: ellaOne i Levonelle.

Levonelle to pigułka, która zawiera w swoim składzie 1,5 mg levonorgestrelu. Chroni ona przed zajściem w ciążę, jeżeli zostanie przyjęta do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku seksualnym. Jej pewność działania sięa 95%.

Z kolei EllaOne to innowacja w farmacji. Wydłuża czas gwarantujący skuteczność działania do 120 godzin.

Dla kogo jest przeznaczona antykoncepcja po stosunku?

Tabletki awaryjne mogą stosować kobiety powyżej 16 roku życia, które odbyły niezabezpieczony stosunek seksualny. Jest to lek rekomendowany dla kobiet, które cenią świadome macierzyństwo i nie chcą by jeden błąd zadecydował o ich życiu.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą antykoncepcja po?

Zastosowanie tabletki awaryjnej jest w pełni bezpieczne, jednak nie wolno przyjmować jej regularnie. Dopuszcza się połknięcie maksymalnie jednej pigułki w cyklu menstruacyjnym. Nie przestrzeganie tych zaleceń może spowodować poważne zaburzenia hormonalne w organizmie kobiety.

Skąd mieć pewność, że tabletka awaryjna zadziałała?

Tabletki nie zadziałają, jeżeli kobieta w momencie ich przyjęcia była już w ciąży. Aby sprawdzić czy pigułka okazała się skuteczna należy poczekać do terminu planowej menstruacji lub dwa tygodnie po trefnym stosunku seksualnym wykonać paskowy test ciążowy.

Czy mogę kupić antykoncepcję po stosunku przez internet?

Przyjęcie tabletki po stosunku należy skonsultować ze specjalistą. Jest to nieuniknione, ponieważ tabletki są wydawane tylko na receptę. Klinika internetowa tabletki-antykoncepcyjne.org gwarantuje dyskretne i sprawdzone nabycie antykoncepcji po stosunku. Oferujemy niezbędną konsultację medyczną wliczoną w koszt leku. Nasz lekarz zagwarantuje Państwu pełne bezpieczeństwo podczas przyjmowania preparatów farmaceutycznych. Leki wysyłane są ekspresowo i zazwyczaj docierają do pacjenta w ciągu 24-48 godzin. Rekomendujemy jednak zakup antykoncepcji awaryjnej wcześniej, aby wyeliminować zbyt późne przyjęcie tabletki w sytuacji, w której doszłoby do zagrożenia ciążą.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)