Antykoncepcja „po stosunku” bez recepty

Antykocepcja po stosunku

Wszystkie formy antykoncepcji hormonalnej: plastry antykoncepcyjne, tabletki hormonalne, a nawet tzw. tabletka „72 godziny po” są sprzedawane w większości krajów europejskich tylko po okazaniu recepty. Wymienione preparaty zawierają niskie dawki hormonów, jednak mocno oddziałujące na naturalną pracę organizmu. Konieczność posiadania recepty ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa stosowania przez pacjentki i wyeliminowania zażywania przez kobiety, u których istnieją poważną przeciwskazania do przyjmowania hormonów.

Nieodpowiedzialne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować poważne ubytki zdrowotne. Zdarza się to szczególnie u kobiet z niską wydolnością wątroby, cierpiących na choroby serca lub mające podwyższoną krzepliwość krwi. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej jeszcze bardziej zagęszcza krew, co może w tym przypadku skutkować zakrzepicą żylną.

W przypadku, kiedy istnieją mocne podstawy świadczące o konieczności przyjmowania tabletek hormonalnych, zdobycie recepty nie jest trudne. Jedynym utrudnieniem występującym w przypadku antykoncepcji „po stosunku” jest krótki czas możliwy na odbycie wizyty i uzyskanie recepty. W takiej sytuacji awaryjnej, warto pamiętać, że lek wypisać może także inny lekarz, nie tylko ginekolog. Często taka wizyta wiąże się z dodatkowymi kosztami, o ile pacjentka znajdzie w ogóle wolny termin u lekarza w tak krótkim czasie. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być wykupienie tabletek „72 godziny po” wcześniej i ich trzymanie na wypadek sytuacji awaryjnej. Niestety wielu lekarzy wypisuje receptę tylko podczas zagrożenia ciążą. Skutkuje to, że kobiety zostają pozbawione możliwości rozwiązania trudnej sytuacji, a ich desperacja powoduje nabycie tabletek z nielegalnych źródeł, co często kończy się fatalnymi skutkami zdrowotnymi.

Jednak we współczesnej dobie rozwoju technologicznego istnieje możliwość bezpiecznego i szybkiego nabycie leków sprzedawanych na receptę. Klinika internetowa tabletki-antykoncepcyjne.org pomaga kobietom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia zajścia w niechcianą ciążą lub chcą się zabezpieczyć na przyszłość. Gwarantujemy darmową konsultację z lekarzem, który doradzi w wyborze antykoncepcji oraz sprawdzi czy przyjmowanie hormonów w indywidualnym przypadku będzie bezpieczne. Gdy lekarz wypisze receptę zostanie ona automatycznie zrealizowana w rekomendowanej aptece i dostarczona pod wskazany przez pacjentkę adres, bez dodatkowych kosztów. Wszystkie przesyłki wysyłamy ekspresową dostawą kurierską, jednak zaleca się wcześniejszy zakup antykoncepcji „po stosunku”. Przyjęcie takiej tabletki od razu po niezabezpieczonym kontakcie seksualnym, daje prawie 100% skuteczności w ochronie przez zajściem w ciążę.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)